Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
WŁĄCZ SIĘ DO GRY
rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY Testy Optoma EW615

Optoma EW615 - Testy Chip.pl

Optoma EW615
Optoma EW615
Optoma EW615
Ocena POWER: 100
0   100
Ocena ECONO: 71
0   100
Oceń produkt: 90
0   100
Ceneo dostępny w:
16 sklepach
Sprawdź cenę

Podsumowanie o Optoma EW615

Dość duży projektor z bogatym zestawem złączy, w tym m.in. interfejsem LAN, który umożliwia zdalne zarządzanie urządzeniem za pomocą przeglądarki internetowej. Możliwość wyświetlania obrazu 3D. Wygodny pilot ze wskaźnikiem laserowym.

Opis Optoma EW615

Projektor Optoma EW615 wykorzystujący technologię DLP wyświetla obraz o rozdzielczości nominalnej 1280×800 pikseli (rozdzielczość WXGA). Deklarowana przez producenta jasność wynosi 3500 ANSI lumenów, a współczynnik kontrastu 3000:1. Lampa wystarcza na ok. 4000 godzin w trybie econo i ok. 3000 godzin w trybie normalnym. Zestaw złączy obejmuje m.in. dwa wejścia D-Sub, wejście HDMI, S-Video, kompozytowe. Coraz częściej spotykany interfejs RJ-45 umożliwia zdalne zarządzanie projektorem przez sieć LAN, z poziomu przeglądarki internetowej. Z kolei podłączenie komputera przez USB pozwala wykorzystać pilota jako mysz (odpowiednie klawisze zastępują prawy i lewy przycisk) oraz do przewijania stron w dokumentach. Wbudowany monofoniczny głośnik ma moc 10 W, czyli znacznie więcej niż najczęściej spotykane głośniczki o mocy 1-2 W, które oferują mało zadowalającą jakość dźwięku.

Wszystkie porównywane projektory wyświetlają jasny obraz.
Wszystkie porównywane projektory wyświetlają jasny obraz.

Do urządzenia dołączono kabel D-Sub oraz torbę pozwalającą na jego wygodne przenoszenie. Wspomniany pilot bardzo dobrze leży w dłoni i ma wbudowany wskaźnik laserowy. Zabezpieczenia antykradzieżowe to nie tylko gniazdo Kensington, ale również metalowy drążek, do którego można przypiąć stalową linkę zabezpieczającą.

Projektor Optoma charakteryzuje się wysokim współczynnikiem kontrastu.
Projektor Optoma charakteryzuje się wysokim współczynnikiem kontrastu.

Dostępne w wielu językach, w tym polskim, menu ekranowe jest przejrzyste i poruszanie się po nim nie sprawia problemów. Oprócz najczęściej spotykanych ustawień można w nim znaleźć regulację składowych CMY, a nie tylko RGB, wyłącznik czasowy (timer) oraz dodatkową korekcję barw nazwaną BrilliantColor. Użytkownik ma do dyspozycji 6 predefiniowanych profili ustawień oraz możliwość wybrania jedną z trzech wartości temperatury kolorów. Wyświetlany obraz może mieć przekątną od 38” do 308”, gdy projektor jest ustawiony w odległości odpowiednio od 1,5 m do 10 m od ekranu. Maksymalna wartość zoomu optycznego wynosi 1,2×, zaś współczynnik odległości projekcji (throw ratio) waha się od 1,28:1 do 1,54:1. Projektor umożliwia wyświetlanie obrazu stereoskopowego (3D).

Wszystkie porównywane modele są stosunkowo głośne w trybie normalnym.
Wszystkie porównywane modele są stosunkowo głośne w trybie normalnym.

Obraz wyświetlany przez ten model charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, na brzegach praktycznie nie występują problemy z ostrością. Zmierzony współczynnik kontrastu jest wysoki, również jasność osiąga wysoką wartość. Przeciętnie prezentuje się równomierność oświetlenia ekranu (niecałe 92%). Projektor ma stosunkowo duże wymiary i waży 2,9 kg. W trybie normalnym wentylator głośno pracuje, natomiast w trybie ekonomicznym poziom hałasu spada do przeciętnego poziomu.

Najważniejsze zalety tego modelu to wysoka jakość obrazu, opcja wyświetlania obrazu 3D oraz interfejs sieci LAN, dzięki któremu można nim zdalnie zarządzać.

Marek Grzybowski

Porównywarka produktów

Wybierz 2 lub 3 produkty do porównania

Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3

Porównaj

Dodaj komentarz 0 komentarzy
Producent: optoma
Data aktualizacji: 08.11.2011
Liczba wyświetleń: 6124
Cena: 3410.00 PLN
Dostawca: Optoma
CENEO Kup Najtaniej
Marumi - NeoMC NDx8 62mm Marumi - NeoMC NDx8 62mm
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Varta Electronics CR2032 2szt Varta Electronics CR2032 2szt
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Stiefel Oilatum Soft Krem Do Skóry Suchej I Wrażliwej 75 G Stiefel Oilatum Soft Krem Do Skóry Suchej I Wrażliwej 75 G
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gigabyte GA-N3150N-D2H Gigabyte GA-N3150N-D2H
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
NAtec PODKŁADKA POD MYSZ GAMING PRINTABLE (NPP-0379) NAtec PODKŁADKA POD MYSZ GAMING PRINTABLE (NPP-0379)
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu