O danych, które się zbiegły

No prawie każdy z użytkowników komputera miał kiedyś do czynienia z programami kompresującymi dane, w artykule znajduje się króciutkie kompendium wiedzy na ten temat

Wbrew pozorom praca z programami do kompresji i dekompresji plików nie jest łatwa. Narzędzia te oferują znacznie więcej funkcji niż zwykłe pakowanie zbiorów. Kilka praktycznych tricków pozwoli efektywniej wykorzystać te pożyteczne utensylia.

Na komputerach z małymi dyskami twardymi instaluje się programy do kompresji dysków. Wadą takiego rozwiązania jest spowolnienie prędkości działania peceta. Odmienny sposób polecamy tym użytkownikom, którzy chcą archiwizować pojedyncze pliki lub foldery. Takie postępowanie wymaga użycia innych narzędzi pakujących – efektywniejszych, ale bardziej skomplikowanych w użyciu. W niniejszym artykule prezentujemy sposoby optymalizacji pakerów oraz kilka sztuczek wspomagających i ułatwiających pracę z nimi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.