Ujarzmić piksele

W artykule opisany został nowy format plików graficznych, które zawierają w sobie znacznie więcej informacji niż tradycyjne GIF-y, czy JPEG-i

Choć obróbka grafiki może być dla użytkownika zajęciem bardzo prostym, od komputera wymaga z reguły dużego „zaangażowania”. Poprawę wydajności obiecuje FlashPix – nowy standard zapisu obrazów, który powinien przyspieszyć działanie programów graficznych oraz usprawnić przesyłanie danych przez Internet.

Obrazy mogą wyrazić więcej niż tysiące słów, ale też zajmują tysiące razy więcej miejsca na twardym dysku. Staje się to problemem, gdy grafikę o wysokiej rozdzielczości trzeba przesłać przez sieć czy dokonać jej złożonego przetworzenia.

Uwagamamy to na chip-cd 3/97
Na CD-ROM-ie dołączonym do zeszytu, w kategorii Software | FlashPix znajdują się dodatkowe informacje na temat formatu FlashPix.

Wtedy z pomocą przychodzi FlashPix, nowy standard zapisu plików graficznych, opracowany przy współpracy firm Eastman Kodak, Hewlett-Packard, Live Picture oraz Microsoft.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.