Mój przyjaciel tekst

W niewielu biurach w Polsce nie używa się edytora tekstów Word, ale znacząca mniejszość korzysta z wielu udogodnień, które ten program posiada; w artykule zestaw porad i podpowiedzi

Wielu użytkowników Worda, przestraszonych mnogością dostępnych kreatorów i makropoleceń, nie potrafi uwierzyć, jak funkcjonalny może być ten edytor tekstu. Przedstawione w artykule porady pozwolą wykorzystać – często ukryte – dodatkowe funkcje programu.

Efektywna praca z edytorem Word oznacza przede wszystkim optymalne wykorzystanie możliwości drzemiących w tym programie. Część opcji, często znacznie upraszczających pracę nad obróbką tekstu, ukryta jest przed wzrokiem przeciętnego użytkownika tego programu; znajdują się one w menu kontekstowych, na paskach narzędzi, standardowo nie wyświetlanych na ekranie itd. Pokażemy poniżej jak wykorzystywać takie pożyteczne mechanizmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.