Uwaga! Wysokie napięcie!

Zasilacze awaryjne UPS można podzielić ze względu na rodzaj zastosowań. Mniejsze modele pozwalają zazwyczaj na zabezpieczenie pojedynczego komputera. Osobną klasę stanowią urządzenia większe, służące do obsługi sieci komputerowej składającej się z kilku serwerów. Właśnie do nich zalicza się Orvaldi Prestige 1800. Oferuje on zabezpieczanie urządzeń o łącznym poborze mocy nie przekraczającym 1800 VA.

Orvaldi Prestige idealnie nadaje się do podtrzymania “na duchu” kilku serwerów lub małej sieci inteligentny orvaldi

Dzięki zintegrowaniu zasilacza z baterią możliwe było wykorzystanie standardowej, zwartej obudowy. Na jej przedniej ściance znajduje się panel kontrolny. Dwa przyciski pozwalają na włączanie i odłączanie zasilania oraz na wyciszenie alarmu dźwiękowego. Siedem diod informuje o aktualnym obciążeniu, stanie baterii i ewentualnych awariach. Do podłączenia odbiorników prądu przewidziano trzy standardowe gniazda zasilające. Obok nich znajduje się złącze portu szeregowego RS-232, służące do komunikacji z komputerem.

Orvaldi Prestige 1800
Moc: 1800 VA
Masa: 15 kg
Oprogramowanie: FailSafe III, LanSafe III
Dostarczył: Orvaldi-UPS, Wrocław tel. (0-71) 311 20 53, fax 311 20 57
e-mail: [email protected]
http://www.orvaldi.com.pl
Cena: 5620 zł
plusduża moc
plusdoskonałe oprogramowanie
pluspolskojęzyczna instrukcja
minusproblemy przy całkowitym rozładowaniu baterii

Razem z UPS-em dostarczono oprogramowanie w dwóch wersjach. FailSafe III, przeznaczone dla pojedynczych komputerów, pracuje w środowiskach Windows 3.1, 95, NT oraz OS/2. LanSafe III dodatkowo obsługuje sieci Novell Netware. Do zestawu dołączono również sterowniki dla kilkunastu UNIX-ów. Standardową funkcją programu FailSafe jest zamykanie systemu i zapisywanie wszystkich bieżących danych. LanSafe to program sieciowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Potrafi zamknąć wiele komputerów w określonej kolejności oraz rozsyłać wiadomości do użytkowników. Bardzo przydatną dla administratora funkcją jest możliwość konfigurowania wielu zasilaczy z dowolnego miejsca sieci. Aby uniemożliwić niepowołanym osobom dostęp do UPS-a, LanSafe posiada wielopoziomowy system haseł.

Prestige był testowany przy obciążeniach 200 W i 750 W. Zasilanie było podtrzymywane przez odpowiednio 42 i 7 minut. Wartości te, w przypadku małej sieci powinny w zupełności wystarczyć. Podczas pracy UPS nie sprawiał większych kłopotów. Jedyne trudności pojawiały się przy całkowitym rozładowaniu baterii. Moc pobierana wtedy przy włączeniu jest na tyle duża, że tylko bezpieczniki o dużej bezwładności (klasy C) mogą to wytrzymać. Jednakże jeśli administrator odpowiednio skonfiguruje zamykanie komputerów, nie powinno dojść do takiej sytuacji i problem nie wystąpi.

Więcej:bezcatnews