Gra w edycję

Jeśli ktoś lubi grać i ma dostęp do Internetu, to na pewno wie, co to Quake; niemałą frajdę może też sprawić tworzenie map do gry

Od około dwóch lat trwa ogólnoświatowe quake’owe szaleństwo. Na setkach serwerów, niemal na wszystkich kontynentach, rozgrywają się nieustanne pojedynki. Co jednak robić, gdy samo granie już nie wystarcza…

Największą siłą Quake’a jest możliwość ingerencji w samą strukturę gry. Można tu zmieniać dosłownie wszystko – oprawę dźwiękową, graficzną, reguły gry i wreszcie mapy – świat, w którym odbywa się mroczne misterium, przestrzeń, po której porusza się gracz.

Info
Internet
Pod tymi adresami znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące edycji map:
http://www.worldcraft.com/
http://lcme0.se.put.poznanpl/borys/koncik/koncik.htm
http://www.qoole.com/
http://www.quake.org.pl/quark/mamy to na chip-cd 8/98W dziale CHIP-off-line | Zastosowania | Edytory map do Quake’a znajduje się mapa opisana w artykule i shareware’owe narzędzia do edycji map.

Kontrolujemy ukształtowanie pomieszczeń, cienie, materiał, możemy zastawiać pułapki, rozmieszczać windy i teleportery czy wreszcie rozstawiać przeciwników na drodze gracza.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.