System pod lupą

Wyjaśnienie wielu pojęć związanych z technologią plug and play, powodami komfliktów sprzętowych w systemie i objaśnieniu czym są tajemnicze przerwania IRQ i kanały DMA

Z pojęciami IRQ, DMA i adresy I/O większość z nas styka się jedynie instalując nowe urządzenie lub kartę rozszerzającą. Przedstawiamy „od kuchni” organizację zasobów komputerowych i zasadę działania mechanizmów konfiguracyjnych BIOS i Windows.

Co jest największą wadą pecetów? Jakie czasochłonne i skomplikowane operacje budzą zwątpienie ich użytkowników? Co wywołuje złośliwe uśmiechy na ustach posiadaczy komputerów Macintosh? Odpowiedź na te pytania nie jest trudna – proces instalowania nowych urządzeń i kart rozszerzeń nadal stanowi poważny problem. Nawet doświadczonym redaktorom pism technicznych zdarza się spędzać całe dnie na konfigurowaniu komputera. Rozwiązanie problemu nierzadko wymaga dużej cierpliwości i gruntownej wiedzy na temat działania peceta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.