Filmy na krążku

Podstawowe informacje, jakie są potrzebne przy kupnie napędów DVD, powoli stających się standardem

Większa pojemność nośnika oraz stale zwiększająca się liczba dostępnych filmów i programów coraz bardziej uzasadniają zakup czytnika DVD. Jak jednak wśród proponowanych wybrać ten właściwy, który zapewni największy komfort pracy i rozrywki?

Decydując się na zakup napędu DVD-ROM, warto uświadomić sobie, czemu ma służyć kupowane urządzenie. Do jego podstawowych zadań należy odtwarzanie filmów zapisanych na płytach DVD, dlatego dobrze, jeśli razem z napędem kupujący otrzyma kartę dekodera lub odpowiednie oprogramowanie umożliwiające odtwarzanie formatu MPEG-2. Nowy nabytek zazwyczaj zastępuje również dotychczas wykorzystywany napęd CD-ROM, musi zatem prawidłowo realizować wszystkie pełnione przez swojego poprzednika funkcje. Oznacza to, że oprócz płyt DVD-ROM napęd powinien poprawnie odczytywać znajdujące się w kolekcji użytkownika płyty CD-ROM, CD-R i CD-RW.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.