Tęczowy kałamarz

W CHIP-Labie przetestowano 14 kolorowych drukarek atramentowych

Kolorowe drukarki atramentowe zdominowały rynek zastosowań domowych oraz półprofesjonalnych. Coraz popularniejsze „plujki” kuszą bogactwem udostępnianych kolorów oraz, przeważnie, stosunkowo niską ceną.

Zdolność do rozróżniania kolorów jest jedną z podstawowych i charakterystycznych cech ludzkiego wzroku. Umiejętność oryginalnego komponowania barw w połączeniu z artystyczną wizją świata zadecydowała o powstaniu różnorodnych technik twórczej ekspresji – w tym np. malarstwa i kolorowej fotografiki.

Info
mamy to na chip-cd 2/99Dodatkowe materiały do tekstu znajdują się na dołączonym do tego numeru CD-ROM-ie w dziale CHIPLab | Drukarki atramentowe

Również w druku kolor odgrywa niebagatelną rolę. W początkowym okresie w poligrafii wykorzystywano tylko jeden – zazwyczaj czarny – barwnik. Nieustanny postęp technologiczny umożliwił wykorzystanie w konstrukcji maszyn poligraficznych praw i reguł rządzących postrzeganiem koloru przez ludzki zmysł wzroku. Stosowane w drukarniach technologie są jednak zbyt drogie, by zaadoptować je dla potrzeb domowych, dlatego poszukiwano innych, tańszych metod barwnego druku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.