Gazeta to tylko dodatek

Krótki test niecodziennego miesięcznika - wydawanego na płytach CD!

Multimedialny magazyn motoryzacyjny CD Auto nie jest tradycyjną gazetą – „papier” jest jedynie uzupełnieniem, w którym umieszczono krótkie opisy, zdjęcia i dane techniczne kilkunastu modeli samochodów. Trzon kwartalnika przygotowanego przez wydawnictwo MpiM stanowią dwie multimedialne płyty CD-ROM.

Na monografię Mercedesa S składa się aż 15 filmów monnografia mercedesa

Zawartość pierwszej podzielona jest na kilka części. W dziale Reportaże umieszczono filmowe opisy największych samochodowych targów, odbywających się w Detroit, Genewie oraz Essen. Klikając na napis Prezentacje, użytkownik przenosi się z głównego ekranu do miejsca, w którym znajdzie informacje o czterech pojazdach: Audi TT, Mercedesie klasy S, Oplu Frontera i Volvo S80. Znajdują się tam dane techniczne, opisy pojazdów oraz galerie zdjęć. Tak samo wygląda dział Samochody studyjne, z tą jednak różnicą, że przedstawia on maszyny, których na razie nie zobaczymy na drogach. Podobnie jest z częścią zatytułowaną Nowości, która (choć nieco zdezaktualizowana) pokazuje nowe samochody proponowane w tym roku przez producentów. Ostatnią pozycją są Gry, gdzie umieszczono demonstracyjne wersje „motoryzacyjnych” gier.

Druga płyta to wyłącznie filmy. Przedstawiają one dziewięć modeli samochodów (m.in. Ford Focus, Land Rover Discovery, SMART czy Volkswagen Bora). Na uwagę szczególnie zasługuje monografia Mercedesa klasy S – 15 sekwencji wideo wyjaśniających tajniki konstrukcji niemieckiej limuzyny.

w skrócie
cd auto - okładkaCD Auto 1/99
Liczba CD: 2
Język: polski
Wymagania: PC 486DX, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x/NT, przeglądarka internetowa
plusprzystępna cena
plusbogata zawartość
minusnieaktualność niektórych informacji
Producent: MpiM, Warszawa, tel.: (0-601) 20 44 99 faks: (0-22) 853 313 70, e-mail: [email protected], http://www.cdauto.pl/
Cena: 30 zł

Poruszanie się po „wnętrzu” aplikacji, która nie wymaga instalacji na dysku twardym, jest niezwykle proste – przejście do konkretnych stron odbywa się po przyciśnięciu aktywnych napisów umieszczonych z prawej strony ekranu głównego lub na dolnym pasku. Nie można też nic zarzucić jakości prezentowanych materiałów. Warty odnotowania jest fakt, że wszystkie filmy zaopatrzono w polskojęzyczną narrację. Wydaje się zatem, że kosztujące niecałe 30 złotych CD Auto stanowi ciekawą propozycję dla osób interesujących się motoryzacją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.