Mysz potrafi

Access nie musi być tak straszny jak jest odmalowany - dowód w artykule

W bardziej skomplikowanych bazach danych Accessa makropolecenia są właściwie nieodzowne. Dzięki tym mechanizmom możemy wyposażyć formularz w dowolne przyciski narzędziowe lub zaimplementować w nim np. funkcję wyszukiwania.

Jeśli często musimy drukować opisany w poprzedniej części cyklu wykaz telefonów, fakt, że operacja ta wymaga wykonania wielu różnych czynności, może być dla nas irytujący. Do zautomatyzowania całej procedury znakomicie nadają się makra.

Informacje na CHIP-CD
mamy to na chip-cd 9/99Na dołączonym do CHIP-a CD-ROM-ie w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Bazy danych znajduje się baza opisana w artykule oraz filmy ilustrujące wybrane etapy tworzenia bazy

W Wordzie makropolecenia możemy tworzyć bardzo łatwo: wystarczy jedynie wykonywać odpowiednie czynności, zapisując je jednocześnie za pomocą rejestratora makropoleceń. Wszystkie operacje zostaną automatycznie przetłumaczone na kod Visual Basic for Application. Access nie dysponuje wprawdzie takim narzędziem, ale umożliwia wygodne i szybkie tworzenie makr przy użyciu techniki przeciągnij-i-upuść.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.