Bezpieczne bity

W software'owym Laboratorium CHIP-a przetestowano 14 programów przeznaczonych do szyfrowania danych zapisywanych na dysku komputera

W czasach, gdy coś tak niematerialnego jak wiedza ma większą wartość niż najbardziej ekskluzywne dobra materialne, niejednokrotnie zastanawiamy się, jak chronić cenne informacje zapisane na dysku komputera przed intruzami.

Informacje coraz częściej są przekazywane i przechowywane w formie elektronicznej. Można wyróżnić trzy metody jej zabezpieczania: programową, sprzętową oraz pośrednią, wykorzystującą np. aplikację z zaimplementowanym algorytmem szyfrującym w połączeniu z czytnikiem kart magnetycznych, które identyfikują użytkownika bez potrzeby wpisania hasła dostępu.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Distributed.Net:http://www.distributed.net/
RSA Data Security:http://www.rsa.com/, http://www.bedepot.com/
Międzynarodowa strona poświęcona PGP:http://www.pgpi.com/
Strona Rona Rivesta, jednego z autorów RSA:http://theory.lcs.mit.edu/~rivest/mamy to na chip-cd 10/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Software | Bezpieczeństwo danych znajduje się arkusz kalkulacyjny z wynikami testu, dwie wersje pełne programów i wersje demonstracyjne kilku innych aplikacji
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.