Ippon?

Czy nowy format zapisu muzyki i ruchomego obrazu (.asf) wyprze inne, takie jak .mp3? Będziemy się przypatrywać temu zjawisku z uwagą

Na początku sierpnia Microsoft zaprezentował nowy format zapisu dźwięku oraz wideo. Zapowiada się mała rewolucja.

Przed nowym standardem postawiono ambitne zadanie – ma „położyć na łopatki” jednocześnie kilku konkurentów. Jako iż umożliwia on kompresję dźwięku, staje w szranki z niezwyciężonym do tej pory MP3. Ponieważ pozwala na łatwe przesyłanie strumienia audio przez Internet, rzuca wyzwanie również nie pokonanemu dotychczas RealAudio. Specyfikacja Windows Media Technologies (WMT) obejmuje także wideo, więc i na tym polu będzie konkurować z produktami RealNetworks. Wreszcie – nowy format Microsoftu ma ukrócić piractwo fonograficzne, które szerzy się w Internecie, spędzając sen z powiek wytwórniom oraz artystom.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Windows Media Technologies:http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/en/mamy to na chip-cd 11/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Software | MS Audio znajduje się oprogramowanie do tworzenia i zapisywania plików w formacie ASF.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.