Sześć kółek

Krótki test multimedialnego przewodnika po świecie czterech kółek

Auto Motor i Sport, znany na naszym rynku magazyn motoryzacyjny, postanowił przelać swą wiedzę na płyty CD-ROM. Powstał program o nazwie Multimedialny Katalog 1999/2000 .

Pierwszy z dwóch dysków wydawnictwa zawiera informacje o ponad 2770 modelach samochodów z całego świata, produkowanych przez 97 firm. Aby ułatwić zapoznanie się z tak bogatym materiałem, aplikację podzielono na kilka działów. Możliwe jest przeglądanie zawartości katalogu m.in. według listy marek oraz klas. W części Najpopularniejsze umieszczono charakterystyki pojazdów cieszących się w swej kategorii największym „wzięciem”, natomiast dział Fascynacje przedstawia auta najciekawsze pod względem osiągów, rozwiązań technicznych i stylistycznych. Program wzbogacono również zaawansowanym mechanizmem wyszukiwawczym. Wygodne narzędzie pozwala szybko znaleźć opisy pojazdów spełniających kryteria zadane przez użytkownika.

Drugi krążek pakietu zawiera 70 minut filmów przedstawiających 23 pojazdy sekwencje filmowe

Na drugiej płycie katalogu umieszczono wyłącznie filmy wideo o łącznej długości ponad 70 minut. Wśród 23 pozycji przedstawiono m. in. takie nowości, jak Opel Astra Coupe, Fiat Punto II czy BMW X5.

Brak Pomocy nie jest mankamentem, gdyż opanowanie intuicyjnego interfejsu użytkownika zajmuje zaledwie parę chwil. Przeglądając zawartość krążków, natknęliśmy się na kilka błędów (m.in. w opisie Hondy S 2000 zamieniono rozmiar opon tylnych z przednimi), które jednak nie wpływają znacząco na ogólny obraz programu. Wprawdzie brakuje opisów najnowszych pojazdów (m.in. zmodernizowanego Daewoo Nubira), jednak informacje te można pobrać przez Internet z serwisu WWW magazynu.

w skrócie
multimedialny katalog 1999/2000 - okładkaMultimedialny Katalog 1999/2000
Liczba CD: 2
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 40 MB na dysku
pluswygodny mechanizm wyszukiwawczy
plusmożliwość aktualizacji danych przez Internet
plusniska cena
Producent: Motor-Presse Polska, Wrocław, tel.: (0-71) 339 70 11 faks: 339 70 12 e-mail: [email protected], http://www.mpp.com.pl/
Cena: 25 zł

Biorąc także pod uwagę niską cenę pakietu, możemy śmiało polecić go miłośnikom motoryzacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.