Słowa prosto z krążka

W software'owym laboratorium CHIP-a przetestowano kilka słowników polsko-angielskich i polsko-niemieckich

Magdalena Kurzynowska
Andrzej Szymaszek

W księgarniach nietrudno znaleźć różnego rodzaju słowniki, zarówno w klasycznej, papierowej postaci, jak i w wersji komputerowej. Możemy mieć problem z zakupem konkretnej pozycji – zwłaszcza jeśli ani nasze zasoby finansowe, ani pojemność biblioteki nie są nieograniczone.

Wybranie właściwego słownika nie jest sprawą prostą – także wtedy, gdy decydujemy się na zakup leksykonu w postaci komputerowej. Każdy użytkownik ma swoje indywidualne potrzeby, nie zawsze możliwe do pogodzenia z intencjami wydawcy. Inne wymagania ma osoba biegle posługująca się językiem obcym, inne ktoś średnio zaawansowany czy początkujący. Zawsze istotny jest duży zasób wyrazów. Ale to jeszcze nie wszystko.

—-

mamy to na chip-cd 2/2000

Na CHIP-CD w dziale Software | Słowniki komputerowe znajdują się wersje demonstracyjne słowników angielsko-polskich, polsko-angielskich, niemiecko-polskich i polsko-niemieckich firmy LexLand (m.in. słowniki specjalistyczne) oraz arkusz kalkulacyjny z wynikami testu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.