Z optyką Zeissa

Krótki opis nowości z targów Komputer Expo 2000 - projektor wizyjny

Spółka Arcus zademonstruje najnowszy projektor marki Davis. Urządzenie Davis Pocket DPX 16 jest małe i lekkie – ma 25,5×20,8×7,8 centymetra, a jego ciężar wynosi 2,35 kilograma. Pomimo niewielkich rozmiarów DPX16 charakteryzuje się dobrą jakością obrazu. Jasnością 1000 lumenów, a zwłaszcza kontrastem 450:1 mogą pochwalić się tylko nieliczni producenci projektorów. Wszystko to uzyskano poprzez zastosowanie cyfrowej technologii DLP, opracowanej przez Texas Instruments w połączeniu z układem optycznym firmy Carl Zeiss.

W projektorach DPX16 zastosowano technikę przetwarzania obrazu wideo AMSC, znaną również jako tzw. podwajanie linii. Algorytm AMSC daje efekt ostrego obrazu przez podwojenie rozdzielczości poziomej i wyeliminowanie drobnych „zanieczyszczeń” obrazu. Mały układ optyczny nie pozwala na korzystanie z klasycznego zoomu – powiększanie wybranych fragmentów jest możliwe dzięki funkcjom cyfrowym.

PKiN, stoisko 1.04

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.