Remont kapitalny?

Nic nie starzeje się równie szybko jak sprzęt komputerowy. Jedynym sposobem modyfikacji i ulepszenia pecetów z procesorami Pentium lub K6 jest ich gruntowna modernizacja. Polega ona na wymianie płyty głównej, gdyż na większości z nich nie można zainstalować procesorów K6-2 czy K6-III. Tańszym sposobem unowocześnienia sprzętu jest zakup konwerterów firmy PowerLeap. PL ProMMX i PL […]

Nic nie starzeje się równie szybko jak sprzęt komputerowy. Jedynym sposobem modyfikacji i ulepszenia pecetów z procesorami Pentium lub K6 jest ich gruntowna modernizacja. Polega ona na wymianie płyty głównej, gdyż na większości z nich nie można zainstalować procesorów K6-2 czy K6-III. Tańszym sposobem unowocześnienia sprzętu jest zakup konwerterów firmy PowerLeap. PL ProMMX i PL K6-III są przejściówkami wkładanymi w gniazdo procesora. Zapewnia- ją kompatybilność elektryczną (zmiana napięcia zasilania) i logiczną (zwiększenie częstotliwości zegara). Można więc uruchomić CPU pracujący z częstotliwością 400 MHz (np. AMD K6-2 400 MHz) na płycie Socket 7 obsługującej tylko zegar 200 MHz. Przejściówka pobiera impulsy taktujące z FSB płyty głównej i modyfikuje mnożnik (maks. 6×).

Oba modele mają bardzo podobną konstrukcję – na niewielkiej płytce laminatu umieszczono złącza Socket 7 (od dołu męskie, od góry żeńskie), kilkanaście elementów elektronicznych i gniazda zasilające. W odróżnieniu od PL ProMMX przejściówka PL K6-III obsługuje procesory AMD K6-III 450 MHz.

Wyniki testów niskopoziomowych procesorów AMD K6-2 400 MHz i K6-III 450 MHz, umieszczonych bezpośrednio na płycie głównej, są o kilka procent lepsze od rezultatów uzyskanych z wykorzystaniem przejściówek. W testach aplikacyjnych wydajność systemu z procesorem osadzonym w konwerterze nie zachwyca – różnice w prędkości działania dochodzą nawet do 50%.

PL K6-III
Złącze: Socket 7
Maks. częstotliwość: 75 MHz
Maks. mnożnik:
Obsługiwane procesory: Pentium MMX, K6-III, K6-2, IDT WinChip, Cyrix 6×86, IBM MII
Gwarancja: 1 rok
Cena: 205 zł
+ niski koszt modernizacji komputera
+ obsługa procesorów AMD K6-III
– brak mechanizmu zatrzaskującego procesor
– mniejsza wydajność od procesora pracującego z nową płytą główną
PL ProMMX
Złącze: Socket 7
Maks. częstotliwość: 60 MHz
Maks. mnożnik:
Obsługiwane procesory: Pentium MMX, K6-2, IDT WinChip, Cyrix 6×86, IBM MII
Gwarancja: 1 rok
Cena: 155 zł
+ niski koszt modernizacji komputera
– brak mechanizmu zatrzaskującego procesor
– mniejsza wydajność od procesora pracującego z nową płytą główną
Producent: PowerLeap, USA http://www.powerleap.com/
Dostarczył: Matsonic, Poznań tel.: (0-61) 827 25 41 faks: 827 25 40 e-mail: [email protected]http://www.matsonic.com.pl/
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.