Internetowe granie

Jednym z najczęściej zadawanych wyszukiwarkom internetowym pytań jest “MP3”. Popularność tego formatu muzycznego przerosła najśmielsze oczekiwania jego twórców – o istnieniu “empetrzy” słyszał chyba każdy internauta. Nie wszyscy jednak wiedzą, skąd wzięła się nazwa standardu i na czym on właściwie polega. Tę lukę w edukacji może wypełnić książka ze znanego czytelnikom literatury fachowej cyklu “nie tylko dla orłów” Intersoftlandu.

Publikacja stanowi swego rodzaju przewodnik po MP3, łagodnie wprowadzając czytelnika w temat sieciowej muzyki. Oprócz wielu adresów witryn z nagraniami, przeglądu najczęściej wykorzystywanych programów do grania muzyki z komputera czytelnicy, a w szczególności muzycy znajdą w publikacji wskazówki, jak tworzyć i rozpowszechniać swoje dzieła w Sieci.

Muzyczne vademecum zawiera również zestawienie kilku przenośnych odtwarzaczy cyfrowej muzyki oraz dość szeroko potraktowane – jak na tego typu publikację – zagadnienia dotyczące praw autorskich, piractwa muzycznego czy zezwolenia na dystrybucję. Książkę z dołączonym (nie spolszczonym!) krążkiem CD z darmowymi nagraniami MP3 i aplikacjami do odtwarzania wieńczy posłowie, w którym autorzy zastanawiają się nad przyszłością standardu.

Intersoftland, 33 zł
Więcej:bezcatnews