Bez głowy

Jedną z odmian następnej wersji Windows o kodowej nazwie Whistler będzie serwer w wersji "headless". Stanowić ma on konkurencję dla rozwiązań typu "embedded" i systemów uniksowych. "Bezgłowy" Windows, instalowany na komputerach pozbawionych monitora, klawiatury i myszki, sterowany będzie zdalnie za pośrednictwem sieci. Microsoft współpracuje już z producentami BIOS-ów - muszą one umożliwić funkcjonowanie komputera pozbawionego […]

Jedną z odmian następnej wersji Windows o kodowej nazwie Whistler będzie serwer w wersji „headless”. Stanowić ma on konkurencję dla rozwiązań typu „embedded” i systemów uniksowych. „Bezgłowy” Windows, instalowany na komputerach pozbawionych monitora, klawiatury i myszki, sterowany będzie zdalnie za pośrednictwem sieci. Microsoft współpracuje już z producentami BIOS-ów – muszą one umożliwić funkcjonowanie komputera pozbawionego wymienionych wyżej urządzeń wejścia-wyjścia.

Microsoft, USA
http://www.microsoft.com/
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.