Obsługa USB w trybie awaryjnym Windows 98

Zamierzam kupić klawiaturę ze złączem USB. Słyszałem jednak, że nie będzie z niej pożytku, jeśli Windows 98 pracuje w trybie awaryjnym. Czy to prawda? Pytanie z Internetu Tryb awaryjny Windows 98 jest z założenia trybem diagnostycznym i dlatego są tam uruchomione tylko niezbędne komponenty systemu. Obsługa magistrali USB nie jest wówczas konieczna, dlatego też nie […]

Zamierzam kupić klawiaturę ze złączem USB. Słyszałem jednak, że nie będzie z niej pożytku, jeśli Windows 98 pracuje w trybie awaryjnym. Czy to prawda?

Pytanie z Internetu

Tryb awaryjny Windows 98 jest z założenia trybem diagnostycznym i dlatego są tam uruchomione tylko niezbędne komponenty systemu. Obsługa magistrali USB nie jest wówczas konieczna, dlatego też nie można korzystać z urządzeń USB w trybie awaryjnym. Część dostępnych na rynku płyt głównych umożliwia jednak włączenie w BIOS-ie niezależnej obsługi klawiatury USB dla systemu DOS. Jeżeli płyta główna ma taką opcję, wówczas nie będzie problemu z działaniem tego urządzenia w trybie awaryjnym Windows.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.