Włączanie obsługi ACPI

Chcę włączyć obsługę ACPI. Wiem, że robi się to podczas instalacji Windows - niestety, ja to przegapiłem (system działa dłuższy czas), a nie chciałbym przeinstalowywać systemu. Wiem, że wystarczy jeden mały wpis w Rejestrze i będę miał kłopot z głowy. Nigdzie jednak nie znalazłem tego magicznego ciągu znaków. Pytanie z Internetu Włączenie funkcji ACPI wykonuje […]

Chcę włączyć obsługę ACPI. Wiem, że robi się to podczas instalacji Windows – niestety, ja to przegapiłem (system działa dłuższy czas), a nie chciałbym przeinstalowywać systemu. Wiem, że wystarczy jeden mały wpis w Rejestrze i będę miał kłopot z głowy. Nigdzie jednak nie znalazłem tego magicznego ciągu znaków.

Pytanie z Internetu

Włączenie funkcji ACPI wykonuje się, przeprowadzając modyfikację jednej z wartości klucza Rejestru:

HKEY_LOCAL_ MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionDetect

, gdzie trzeba utworzyć nową wartość DWORD o nazwie ACPIOption i nadać jej wartość 1. Następnie z Panelu sterowania należy uruchomić kreator Dodaj nowy sprzęt i pozwolić mu znaleźć ACPI. Po restarcie komputera funkcje ACPI będą już obsługiwane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.