Zmiana logo startowego Windows 98

Chciałem zmienić logo startowe Windows 98, ale nie wiem, jaki plik *.sys za to odpowiada (w Windows 95 jest to logo.sys, ale ja nie znalazłem takiego pliku). Wiem też, że pliki logos.sys i logow.sys są odpowiedzialne za wyświetlanie bitmap przy zamykaniu Windows 98. Muff Standardowo w Windows 98 rzeczywiście nie ma pliku logo.sys, ponieważ ekran […]

Chciałem zmienić logo startowe Windows 98, ale nie wiem, jaki plik *.sys za to odpowiada (w Windows 95 jest to logo.sys, ale ja nie znalazłem takiego pliku). Wiem też, że pliki logos.sys i logow.sys są odpowiedzialne za wyświetlanie bitmap przy zamykaniu Windows 98.

Muff

Standardowo w Windows 98 rzeczywiście nie ma pliku logo.sys, ponieważ ekran startowy został ukryty w zbiorze io.sys. Można jednak utworzyć własną bitmapę, która po zmianie nazwy na logo.sys i umieszczeniu jej w głównym katalogu na dysku C będzie pełniła funkcję taką jak w Windows 95. Obrazek powinien mieć rozmiary 320×400 pikseli i być w 256 kolorach. Gdybyśmy chcieli się pozbyć ekranu powitalnego, to w pliku msdos.sys w sekcji [Options] wystarczy dodać wpis Logo=0 .

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.