Magiczny format GIF

Format GIF jest jedną z najstarszych, a jednocześnie najczęściej używanych metod zapisywania ilustracji umieszczanych na stronach internetowych. Z artykułu dowiemy się, jak efektywnie tworzyć zbiory GIF, szczególnie te zawierające obrazki z elementami prz

Wkomponowane w tło strony WWW ilustracje, przyciski nawigacyjne oraz animowane grafiki to najczęściej wykorzystywane przez projektantów metody uatrakcyjnienia wyglądu witryn internetowych. Przygotowanie tego typu elementów nie jest wcale skomplikowane.

W poprzednim numerze CHIP-a, w artykule „W warsztacie dekoratora witryn” (s. 226) zostały przedstawione formaty internetowych plików graficznych oraz scharakteryzowane ich najważniejsze cechy. Teoria to jednak nie wszystko. W niniejszym tekście przedstawimy praktyczne sposoby wykorzystania formatu GIF (Graphic Interchange Format) do zapisu elementów stron WWW.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Adobe
http://www.adobe.com/
Jasc Software
http://www.jasc.com/
Na krążku CD dołączonym do numeru 11/2000 CHIP-a, w dziale Aktualności | Software znajduje się Paint Shop Pro 7.0
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.