Walka z wiatrakami

W czasie walki z rosnącą temperaturą w naszych komputerach przyzwyczailiśmy się już chyba do standardowej recepty na problemy - dodanie jeszcze jednego wentylatorka lub wymiana istniejącego na wydajniejszy.

W czasie walki z rosnącą temperaturą w naszych komputerach przyzwyczailiśmy się już chyba do standardowej recepty na problemy – dodania jeszcze jednego wentylatorka lub wymiany istniejącego na wydajniejszy.

Przedstawione na wstępie rozwiązanie daje całkiem dobre rezultaty, ale tak wyposażony pecet okazuje się głośniejszy. Czy można chłodzić skutecznie i cicho? Oczywiście, że tak, choć nie jest to sprawa prosta. Jeśli zrezygnujemy z ekstremalnych rozwiązań typu chłodzenie cieczą czy użycie ogniwa Peltiera, to pozostaną nam mimo wszystko wentylatory. Można znacznie zmniejszyć hałas powodowany przez te „wiatraczki”, dobierając odpowiedni model, miejsce instalacji lub regulując obroty. Wymaga to jednak bardzo starannego przemyślenia wszystkich działań, aby nasz komputer „nie ucichł na dobre” – z przegrzania oczywiście.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Strona poświęcona monitorowaniu elementów komputera
http://www.hmonitor.com/
1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.