Na dwa fronty

Być może niedługo czeka nas rewolucja w zakupach. Nokia i IBM uruchomią pod koniec roku w Finlandii testowy program, pozwalający kupować za pomocą telefonu komórkowego. Kluczem całego przedsięwzięcia jest możliwość odczytania przez "komórkę" danych zawartych na karcie kredytowej. Informacje te będą później użyte do dokonania płatności. W tym samym czasie Nokia oraz Visa uruchomią inny […]

Być może niedługo czeka nas rewolucja w zakupach. Nokia i IBM uruchomią pod koniec roku w Finlandii testowy program, pozwalający kupować za pomocą telefonu komórkowego. Kluczem całego przedsięwzięcia jest możliwość odczytania przez „komórkę” danych zawartych na karcie kredytowej. Informacje te będą później użyte do dokonania płatności.

W tym samym czasie Nokia oraz Visa uruchomią inny program, umożliwiający płacenie za bilety do kina oraz zakupy w jednym z fińskich sklepów za pomocą telefonu komórkowego. Nokia ma dostarczyć aparaty, które informacje pobrane z karty kredytowej prześlą dalej z wykorzystaniem protokołu WAP. Jednym z pierwszych ma być telefon Nokia 6310, który pojawi się pod koniec roku.

info:www.nokia.com
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.