Zajrzyj pod maskę!

Lubisz wiedzieć, co w trawie, przepraszam, w Twoim pececie piszczy? Koniecznie zainstaluj program HARDiNFO 2001 Professional.

Czasem warto wiedzieć nieco więcej o stanie i składnikach naszego systemu. Takie informacje uzyskamy, korzystając np. z Norton System Information Symanteca lub SiSoft Sandry (CHIP 10/2001, str. 112).

Program HARDiNFO 2001 Professional, podobnie jak Sandra, umożliwia pomiar prędkości pracy składników naszego systemu oraz porównywanie ich z wynikami innych komputerów. Spośród wspomnianych konkurentów HARDiNFO wyróżnia się tym, że potrafi nie tylko sprawdzić wydajność systemu, ale umożliwia także zarządzanie nim (w podstawowym stopniu). Funkcje zarządzania obejmują takie czynności, jak odinstalowywanie oprogramowania, pobieranie najnowszych sterowników dla zainstalowanego sprzętu czy zarządzanie usługami systemowymi.

HARDiNFO 2001 Professional
Wymagania: Windows Me/2000/XP, ok. 15 MB na dysku
+ funkcje diagnozowania i zarządzania za pośrednictwem sieci
+ możliwość zakupu tańszej wersji
– zbyt wygórowana cena
– niezadowalająca szybkość pracy
Producent: Ultimate Systems, Rumunia
http://www.usro.net/products/hardinfo/
Rejestracja: Professional Edition – 79 USD, Standard Edition – 29 USD

Oprócz pracy na swoim komputerze użytkownik może podłączyć się do wybranej maszyny w sieci lokalnej i zbadać jej stan. Aplikacja pozwala też zdalnie sterować komputerami w sieci lokalnej, umożliwiając uruchomienie na nich wybranego programu lub wyłączenie bądź zrestartowanie systemu. Funkcja ta jest dostępna jednak tylko w wersji Professional.

Interfejs HARDiNFO odbiega nieco od standardu, jaki prezentują współczesne systemy i aplikacje (nie wspominając już o Windows XP). Po lewej stronie mamy do dyspozycji zakładki z kategoriami zawierającymi po kilka ikon. W prawej części okna wyświetlane są informacje na wybrany z lewej strony temat. Użytkownika zirytować może nieprzerwane odświeżanie informacji o systemie, co znacznie spowalnia pracę aplikacji. Dane te nie są pobierane przy pierwszym wejściu w daną kategorię (jak to ma miejsce w System Information), ale przy każdorazowym wybraniu ikony z panelu po lewej stronie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.