Blisko, coraz bliżej…

Microsoft potwierdził, że sprzedaż konsoli Xbox w Europie rozpocznie się 14 marca tego roku. W dniu premiery ukaże się 20 gier. Znajdą się wśród nich takie tytuły, jak Dead or Alive 3, Halo, Jet Set Radio Future, Project Gotham Racing, Max Payne, Tony Hawk's Pro Skater 3 czy inny potencjalny przebój - Wreckless: The Yakuza […]

Microsoft potwierdził, że sprzedaż konsoli Xbox w Europie rozpocznie się 14 marca tego roku. W dniu premiery ukaże się 20 gier. Znajdą się wśród nich takie tytuły, jak Dead or Alive 3, Halo, Jet Set Radio Future, Project Gotham Racing, Max Payne, Tony Hawk’s Pro Skater 3 czy inny potencjalny przebój – Wreckless: The Yakuza Missions. Do końca czerwca bieżącego roku na rynku europejskim dostępnych będzie 60 tytułów dla konsoli z Redmond.

Sporo kontrowersji wywołuje jednak cena urządzenia na Starym Kontynencie. Europejczycy zapłacą za Xboksa około 480 euro, czyli 415 dolarów. Dla porównania: w USA Xbox sprzedawany jest w cenie 260 USD, a w Japonii około 300 USD. Konkurencyjna wobec Xboksa konsola Nintendo GameCube, która w Europie zadebiutuje w maju, będzie sprzedawana w cenie 249 euro. Sony PlayStation 2 kosztuje w Unii Europejskiej około 300 euro, a po debiucie Xboksa należy się spodziewać, że kwota ta zmaleje.

info: www.consolewire.com

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.