Aluminium i szkło

Modyfikowanie peceta staje się ostatnio coraz modniejsze. Alternatywą dla ręcznie przerabianych obudów są gotowe konstrukcje, np. e-Cube CF-S969 z płytą główną dla platformy Socket 478 wykonaną w standardzie microATX. Pierwsze wrażenia wizualne były bardzo pozytywne – obudowa wygląda solidnie, a wzornictwo cieszy oczy. Gniazda, które zostały umieszczone zarówno na panelu przednim, jak i tylnym (np. klawiatury i myszy), to duże udogodnienie dla użytkownika. Ponadto poręczny uchwyt pozwala na wygodne przenoszenie “skrzyneczki”.

e-Cube CF-S969
Wymiary (wys.xszer.xgłęb.): 186x200x292 mm
Zasilacz: 150 W
Karty rozszerzeń: PCI x1, AGP x1;
Panel przedni: USB 2.0 x2, PS/2 x2, audio x4
Panel tylni: 2 x RS-232, Rj-45, 2 x USB 2.0, 2 x IEEE-1394, 3 x audio, D-Sub, DVI, 2 x Video
+ wygodny dostęp do kompletu gniazd i portów
+ dołączona karta ze złączem DVI
– wysoka cena
– problemy z montażem kart graficznych ze złączem S-Video i composite jednocześnie
Cena (z VAT-em): 1400 zł, gwarancja: 18 miesięcy
Info:www.chyangfun.com

Po zdjęciu bocznych ścianek mamy dostęp do wnętrza komputera. I tu zaczynają się pierwsze problemy – ze względu na zastosowanie formatu microATX w obudowie jest dość ciasno. O ile montaż procesora nie sprawia większych problemów, o tyle już podpięcie taśm urządzeń EIDE oraz FDD może być kłopotliwe. Prawdziwe problemy pojawiają się jednak przy montażu karty graficznej, która na śledziu ma zarówno złącza D-Sub, jak i DVI – szpara z której wystają gniazda karty jest po prostu zbyt wąska. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie karty graficznej z jednym z tych złączy lub wykorzystanie układu zintegrowanego z płytą główną.

Po zamontowaniu wszystkich podzespołów cała dostępna przestrzeń jest zagospodarowana nawet mimo zastosowania specjalnie spiętych taśm IDE i FDD. Jednak dzięki temu nasz komputer swobodnie zmieści się praktycznie na każdym biurku.

Więcej:bezcatnews