Book Organizer Deluxe 2.0

Moja domowa biblioteczka zajmuje cztery wysokie regały. Książek byłoby pewnie więcej, ale nie potrafię policzyć, ile przepadło, pożyczonych "na wieczne nieoddanie". Rozwiązaniem takich problemów jest program Book Organizer Deluxe, przeznaczony dla właścicieli dużych księgozbiorów i małych bibliotek

Moja domowa biblioteczka zajmuje cztery wysokie regały. Książek byłoby pewnie więcej, ale nie potrafię policzyć, ile przepadło, pożyczonych „na wieczne nieoddanie”. Wszystko przez to, że nie umiem się zmobilizować do zapisywania, co komu pożyczam. Inny kłopot z księgozbiorem pojawia się, gdy szybko trzeba odszukać jakąś pozycję.

Rozwiązaniem takich problemów jest program Book Organizer Deluxe, przeznaczony dla właścicieli dużych księgozbiorów i małych bibliotek. Na początku trzeba oczywiście poświęcić trochę czasu na wpisanie książek do bazy, później wystarczy już tylko dodawać nowe pozycje. Oprócz archiwizowania na dysku tytułów, które mamy, aplikacja oferuje łatwe wyszukiwanie, kilka mechanizmów filtrujących i wielopoziomowe sortowanie, co pozwala nam szybko dotrzeć do szukanej pozycji. Jeśli przy wpisywaniu danych przyłożymy się do opisów, znalezienie wybranej książki zajmie nam kilka sekund.

Book Organizer Deluxe 2.0
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, 6 MB na dysku
+ dużo możliwości wyszukiwania
+ możliwość dostosowania interfejsu do własnych potrzeb
– wysoka cena
Cena: 65 USD
Info:www.primasoft.com

Dzięki różnym raportom zawsze wiemy, które książki pożyczyliśmy i komu albo ile pozycji mamyobecnie na półce. Możemy tworzyć szablony, ułatwiające opisywanie nowych książek. Wygląd interfejsu użytkownika też zależy od naszych preferencji. Do opisu książki możemy dołączyć zeskanowaną okładkę. Nasze dane są bezpieczne – z poziomu programu łatwo i szybko zachowamy backup bazy np. na dyskietkach. Ponadto możemy też wysłać maila bezpośrednio z aplikacji lub zamienić dane z naszej bazy na kod HTML. Gdy jednak chcemy stworzyć katalog naszych książek i zamieścić go na stronie WWW, „czarodziej” okazuje się przydatny.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.