Z Plusem

Instalacja pakietu MS Plus pod Windows XP

System Windows XP może sprawiać problemy podczas prób zainstalowania pakietu MS Plus! Na ekranie pojawia się komunikat z informacją, że systemowy Instalator nie może zostać uruchomiony, a Windows XP pracuje w trybie bezpiecznym (Safe Mode). Dzieje się tak nawet wtedy, gdy system działa w trybie normalnym. Aby rozwiązać problem, trzeba zarejestrować się jako administrator, wydać komendę Start | Uruchom | cmd i w linii poleceń wpisać najpierw msiexec.exe /unregister, a później msiexec /regserver .

Kolejną czynnością jest uruchomienie Edytora Rejestru i zaznaczenie klucza HKEY_CLASSES_ROOT. Z menu Edycja wybieramy opcję Uprawnienia i sprawdzamy, czy użytkownik SYSTEM jest uprawniony do modyfikowania wspomnianego klucza. Jeżeli nie ma takich uprawnień, nadajemy mu je i umożliwiamy pełną kontrolę nad Rejestrem Windows (komendą

Uprawnienia | Pełna kontrola

).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.