Menu kontekstowe Windows 2000/XP

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w oknie Eksploratora Windows i zaznaczeniu pozycji Nowy ukazuje nam się lista typów plików, spośród których pewnie nie wszystkie są nam potrzebne

Porada Czytelnika

Menu kontekstowe Windows 2000/XP

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w oknie Eksploratora Windows i zaznaczeniu pozycji Nowy ukazuje nam się lista typów plików, spośród których pewnie nie wszystkie są nam potrzebne. Spis jest tym dłuższy, im intensywniej korzystamy z komputera i im częściej instalujemy na dysku nowe aplikacje.

Istnieje jednak sposób na skrócenie wspomnianej listy. Aby usunąć z niej dany typ pliku, musimy znać jego rozszerzenie. Najprościej będzie oczywiście wydać komendę Nowy i utworzyć zbiór, a później zobaczyć, jakie ma on rozszerzenie. Następnie otwieramy Edytor Rejestru. Rozwijamy gałąź HKEY_CLASSES_ ROOT i odszukujemy klucz związany z rozszerzeniem utworzonego pliku. W tym celu wydajemy komendę Edycja | Znajdź. Po odnalezieniu klucza usuwamy z niego wszystkie podklucze ShellNew, po czym zamykamy Edytor Rejestru lub powtarzamy powyższe czynności dla innego typu pliku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.