Canon dla prezentera

Zaawansowany projektor to urządzenie, któremu stawia się coraz większe wymagania. W ciągu dnia powinien się on sprawdzić podczas prowadzenia prezentacji, a wieczorem jako podstawa kina domowego. Parametry zapewniające dobrą pracę w obu wymienionych sytuacjach ma z pewnością Canon LV-5210E.

Ładna obudowa i czytelne rozplanowanie przycisków to duże zalety o charakterze estetyczno-funkcjonalnym. Z tyłu obudowy zainstalowano komplet złączy umożliwiających podłączenie projektora do wszystkich najpopularniejszych źródeł wideo. Poza dwoma gniazdami tego typu mamy do dyspozycji także cyfrowe złącze DVI-I (obsługujące w razie potrzeby również sygnał analogowy) oraz z definicji analogowe D-Sub, mogące pracować zarówno jako wejście, jak i wyjście. Całość uzupełniają dwa wejścia i jedno wyjście audio. Po podłączeniu rzutnika do komputera przez port USB możliwe jest sterowanie wskaźnikiem kursora za pomocą przycisków na dołączonym pilocie.

Canon LV-5210E
Jasność/kontrast: 2000 ANSI lumenów/2400:1
Moc/żywotność lampy: 200 W/12 000 godzin (tryb Standard), 18 000 godzin (tryb Econo)
Technologia/rozdzielczość: LCD/3 x 800×600 pikseli
Dystans projekcji: 1-7,7 m
Wejścia: DVI, D-Sub, S-Video, Composite, Audio: cinch L+R, minijack
Wyjścia: D-Sub, minijack audio
Wymiary/ciężar: 300×93,8×238,8 cm/2,9 kg
Gwarancja rzutnik/lampa: 12 miesięcy/3 miesiące
+ duża jasność, dobra jakość i wierność kolorów, bogate i funkcjonalne menu, rozbudowane funkcje prezentacyjne, powiększenie optyczne 1,6x, duża liczba złączy, bardzo długa żywotność lampy
– stosunkowo głośna praca (szczególnie w trybie standardowym), wysoka cena
Cena (z VAT-em): 11 000 zł (lampa: 2415 zł)
www.canon.pl

Ten ostatni zasługuje na dodatkowy opis. Jego funkcjonalność przyda się szczególnie podczas prezentacji. Poza czerwonym laserowym wskaźnikiem do dyspozycji mamy strzałkę kursora przypominającą wskaźnik myszy. W razie konieczności wykorzystać możemy także trzeci tryb, w którym cały ekran jest nieco przyciemniony, a wskaźnik przybiera postać jaśniej podświetlonego koła, wskazującego wybraną część ekranu. Ciekawa jest także funkcja timera wyświetlanego w rogu ekranu. Za jej pomocą można np. mierzyć czas podczas wystąpień kolejnych rozmówców.

Pod względem jakości pochwalić należy system kontroli i regulacji kolorów. Choć wierność oddania barw nie jest idealna, możliwość oddzielnej regulacji każdej składowej, zmiana temperatury czy współczynnika gamma pomagają w dopasowaniu wszystkich kolorów do rzeczywistych barw. Słaby punkt to niski kontrast, choć 400:1 to wartość oferowana przez większość monitorów LCD. W cichych i/lub małych pomieszczeniach przeszkadzać może także nieco wentylator. W trybie oszczędzania lampy działa on przyzwoicie, jednak przy standardowych ustawieniach szum systemu chłodzenia może stać się dokuczliwy.

Rzutnik Canon LV-5210E określić można jako zaawansowane urządzenie do codziennej pracy. Wbudowane złącza dają możliwość podłączenia do wszystkich popularnych źródeł sygnału, a pilot oferuje dodatkowe funkcje usprawniające prowadzenie prezentacji. Po godzinach urządzenie sprawdzi się zaś jako podstawa kina domowego podczas oglądania filmów DVD.

Więcej:bezcatnews