Sony Ericsson k750i

Aparat fotograficzny, odtwarzacz plików MP3, organizator i... oczywiście telefon w jednym urządzeniu to już dziś standard. Ale wysoką jakością wszystkich tych modułów odznacza się niewiele modeli. Wśród wąskiej grupy najlepszych jest z pewnością Sony Ericsson k750i.

Od kilku lat panuje powszechna moda na integrowanie aparatu cyfrowego z telefonem komórkowym. Trend ten nie ominął również najnowszego Sony Ericssona k750i, lecz w jego wypadku rozdzielczość matrycy to aż 2 megapiksele! Jeszcze nie tak dawno wielkością taką charakteryzowały się zwykłe, tanie cyfraki! Łatwo się więc domyślić, że jakość zdjęć zrobionych wbudowanym aparatem fotograficznym znacznie przewyższa tę, do jakiej przyzwyczaiły nas telefony innych producentów. Szczególnie że k750i pozwala na ustawienie balansu bieli, a w nocy wspomaga nas światłem diody pełniącej funkcję lampy błyskowej.

W k750i wbudowano także radio i odtwarzacz plików MP3. O ile to pierwsze nie zachwyca jakością dźwięku (słyszalne szumy, gubienie sygnału), to „grajek” MP3 spisuje się doskonale. Odtwarzacz pozwoli nam na korzystanie z list odtwarzania. Brzmienie słuchanej muzyki dostosujemy do własnych preferencji, używając z wbudowanego equalizera. Znajdziemy w nim podstawowe ustawienia (np. Mega Bass), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korygować je samodzielnie.

Sony Ericsson k750i
Wybrane cechy: wbudowana kamera, GPRS klasy 10, Bluetooth, IrDA, pamięć wewnętrzna 32 MB, obsługa kart Memory Stick Duo Pro
Wymiary/masa: 100x46x19,5 mm/99 g
Czas rozmów/czuwania: 540 min/400 godz.
wygodny i intuicyjny interfejs, aparat z dwumega-pikselową matrycą i autofokusem, odtwarzacz MP3
wysoka cena
Cena: 2100 zł
www.sonyericsson.com

Sony Ericsson k750i to przede wszystkim ergonomiczny telefon, którego „klasyczne” funkcje są równie dopracowane, co opisane wcześniej moduły multimedialne. Oferuje m.in. kalendarz, menedżera zadań i notatek, kalkulator, aplikację do zapamiętywania haseł oraz narzędzie synchronizujące dane między telefonem a komputerem. Komunikację ze światem zapewniają moduły GPRS, IrDA oraz Bluetooth. Dostęp do wszystkich opcji jest łatwy i intuicyjny.

Sony Ericsson k750i zupełnie zmienił moje podejście do telefonu komórkowego jako urządzenia służącego tylko do rozmów. Szkoda tylko, że za te wszystkie dodatkowe funkcje trzeba aż tyle zapłacić.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.