Czas na naukę

Podręcznik do kształcenia zintegrowanego dla pierwszej klasy”Już w szkole”, sygnowany przez wydawnictwo Nowa Era (patrz: $(LC125957:Test zestawu podręczników multimedialnych dla gimnazjum)$), oprócz kartek kryje pod okładką płytę CD-ROM. Na krążku tym świeżo upieczeni uczniowie znajdą multimedialny program edukacyjny.

Aplikacja została doskonale przystosowana do intelektualnego i emocjonalnego poziomu rozwojowego siedmiolatków. Interfejs jest barwny, ale nie przeładowany zbędnymi elementami graficznymi. Wszystkie polecenia są czytane, a każdy filmik, wypowiedź czy zadanie można wielokrotnie powtarzać.

Materiał na płycie stanowi uzupełnienie podręcznika i dzieli się na dziewięć części. W każdej z nich mamy scenkę żartobliwie wyjaśniającą użycie wyrażeń idiomatycznych oraz sześć ćwiczeń. Scenariusze zadań i scenek przygotował Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci. Ćwiczenia, jak przystało na kształcenie zintegrowane, obejmują rozumienie, liczenie (w zakresie od 0 do 10), porównywanie, czytanie i pisanie. Nauka matematyki na przykład jest tu wyjątkowo życiowa: lektor opowiada o sytuacji widocznej na ekranie, a dziecko liczy, ile myszy przestraszyło się kota, a ile wciąż harcuje. Na koniec samo układa działanie z obliczonych wartości.

Już w szkole, semestr 1
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 30 MB na dysku
ciekawe, zachęcające do nauki uzupełnienie podręcznika, ćwiczenie prawidłowego pisania, dopasowanie treści i formy do wieku i upodobań użytkowników konieczna karta sieciowa lub dial-up
Cena: 20 zł (wraz z podręcznikiem)
www.nowaera.com.pl

Niezależnie od rozdziałów, cały czas dostępne są ćwiczenia ułatwiające opanowanie pisania i naukę liter oraz cyfr. Co bardzo rzadko spotykane, program kształci nie tylko rozpoznawanie liter czy cyfr na ekranie i na klawiaturze, ale także rzeczywiste, prawidłowe ich pisanie. W zadaniach Piszę litery i

Piszę cyfry

dziecko wybiera literę do nauki, ogląda na animacji, jak należy prowadzić długopis, po czym, wodząc myszką od punktu do punktu, rysuje ją na ekranie lub drukuje kartkę, by poćwiczyć pisanie ołówkiem.

Więcej:bezcatnews