Szybki multisystemowiec

LG GSA-4167B to prawdziwy "kombajn" do nagrywania płyt DVD. Przedstawiamy jego zalety i wady

W zeszłym roku firma LG Electronics wprowadziła na rynek urządzenie o symbolu GSA-4163B, które jako jedyne pozwalało na zapis płyt DVD-RAM i królowało w rankingu najlepszych nagrywarek DVD. Model 4163B został już dawno zdetronizowany przez konkurencję.

Niedawno LG zaprezentowało nowszy model – GSA-4167B, który podobnie jak poprzednik obsługuje wszystkie formaty DVD i CD. W odróżnieniu od starszego modelu potrafi on nagrywać dwuwarstwowe krążki DVD-R Dual Layer z prędkością 4x. Przyspieszone do 6x zostało także wypalanie płyt DVD+R DL.

GSA-4167B o 15% szybciej (w czasie o 40 sekund krótszym) niż 4163B skopiował płytę zabezpieczoną SafeDiskiem 2.9, a krążek CD-Audio chroniony systemem CDS200 w czasie o 80% krótszym (2,5 min szybciej). Bardzo dobrze działa także system korekcji błędów. Jedynym problemem w czasie testu były błędy odczytu filmu „Zielona mila”, znajdującego się na tłoczonej płycie dwuwarstwowej, ale inny film umieszczony na tego samego typu nośniku został odczytany poprawnie.

LG GSA-4167B
Ocena ogólna (POWER): 90
Opłacalność (ECONO): 84
Interfejs: UltraATA/33
Bufor: 2 MB
Prędkość odczytu płyt CD/DVD: 48x/16x
Prędkość zapisu płyt CD-R/CD-RW: 48x/32x
Prędkość zapisu płyt DVD+R/-R/+RW/-RW/+R DL/-R DL/RAM: 16x/16x/8x/6x/6x/4x/5x
Czas dostępu CD/DVD: 125/145 ms
Technologia gwarantowanego zapisu: Underrun Prevention
Gwarancja: 24 miesiące
obsługa płyt DVD-RAM, dobra wydajność i korekcja błędów, bogate wyposażenie
problemy z odczytem niektórych tłoczonych płyt dwuwarstwowych
Cena: 230 zł
www.lge.pl

Na koniec warto też wspomnieć o zawartości pudełka. Oprócz nagrywarki DVD znajdziemy w nim polskojęzyczną instrukcję obsługi, krążek z pakietem Nero 6.6, kabel audio oraz, co się rzadko zdarza, taśmę IDE do połączenia napędu z kontrolerem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.