W sukurs leniom

Człowiek to istota z natury leniwa i stara się robić wszystko przy minimalnym wysiłku. Nie inaczej jest w wypadku pracy z komputerem - nie wyobrażamy sobie robienia czegokolwiek bez skrótów klawiaturowych. Tym bardziej warto poznać program Launch-n-Go 2.0, który jeszcze bardziej upraszcza wykonywanie prawie każdej czynności w Windows

Launch-n-Go 2.0 to aplikacja służąca do wywoływania wcześniej zdefiniowanych akcji kombinacją klawiszy lub jednym poleceniem wpisanym w linii komend programu. Narzędzie pozwala na otwieranie stron WWW, plików i folderów, wywoływanie poleceń Windows, wstawianie wybranego tekstu w miejscu kursora oraz uruchamianie programów.

Po zainstalowaniu narzędzia mamy do dyspozycji dodatkowy pasek narzędzi, składający się z dwóch elementów: linii komend oraz skrótu do okna, do którego należy zajrzeć w celu skonfigurowania aplikacji. Standardowo zdefiniowane polecenia wywołują narzędzia Windows, kilka serwisów internetowych (w tym jednoczesne wyszukiwanie za pomocą Google, Yahoo! i MSN Search), programy typu Notatnik czy Kalkulator oraz pozwalają na wstawianie do edytowanego tekstu aktualnej daty i czasu czy podpisu użytkownika. Domyślnych skrótów klawiaturowych jest niewiele, ale bez problemu zdefiniujemy swoje (mamy aż 444 opcje do wyboru). Używanie skrótów nie jest jedynym sposobem wykorzystania aplikacji, ale to właśnie kombinacje klawiszy w znacznej mierze decydują o potędze Launch-n-Go.

Launch-n-Go 2.0
Wymagania: Windows 2000/XP/2003, ok. 3 MB na dysku
wywoływanie pojedynczą kombinacją klawiszy niemal dowolnej funkcji, strony WWW, otwieranie folderów i plików, import oraz eksport ustawień
konflikt niektórych skrótów klawiaturowych z kombi- nacjami wykorzystywanymi w innych programach
Cena: 24,95 USD
www.tethyssolutions.com

Dopisywanie własnych poleceń jest bardzo proste, tym bardziej że służącą do tego komendę znajdziemy nawet w menu kontekstowym powłoki Windows (w ten sposób najszybciej można dodać otwieranie plików i folderów, z których często korzystamy). Opcja pozwalająca na określenie fragmentów tekstu do wstawiania w edytorach to wybawienie dla osób, które sporo piszą – moduł Text Inserter jest wygodniejszy od np. wieloschowka Office’a. Otwieranie ulubionych stron WWW po wpisaniu słowa kluczowego to też funkcja niedostępna w Windows. Mówiąc krótko: efektami pracy z Launch-n-Go są oszczędność czasu, wygoda i… mniej zmęczone dłonie.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.