Dla oszczędnych i wymagających

Krótki czas reakcji, wierność odwzorowania kolorów, a może atrakcyjny design? Prezentujemy test trzech monitorów LCD, z których każdy użytkownik wybierze coś dla siebie

Trzy nowe 17-calowe monitory LCD, wprowadzone niedawno na polski rynek, przeznaczone są dla dwóch różnych grup użytkowników. AG Neovo to model budżetowy dla niewymagających osób, produkty Eizo i Fujitsu Siemensa skierowane są natomiast do ludzi ceniących wysoką jakość obrazu.

LCD na każdą kieszeń

Monitor AG Neovo AGM A-17S wyróżnia się prostą budową i eleganckim wyglądem. W panelu zastosowano matrycę TN (Twisted Nematic) o 12-milisekundowym czasie reakcji, kontraście 500:1 i jasności 300 cd/m2

. Ta mieszanka zapewnia dobrą jakość wyświetlanego obrazu z widocznym efektem smużenia w dynamicznych grach czy filmach. Przyciski do sterowania ustawieniami obrazu są umieszczone za prawą krawędzią obudowy, ale nie przysparzają problemów podczas regulacji parametrów. Sam OSD jest standardowy, bez zbędnych funkcji. Brakuje złącza DVI, które powoli staje się obowiązkowym wyposażeniem każdego monitora LCD.

Wzór jakości

Eizo FlexScan M1700 należy do 17-calowych monitorów z górnej półki. Ten panel także zbudowano na bazie matrycy TN z ośmiomilisekundowym czasem reakcji, dzięki czemu smużenie jest praktycznie niezauważalne. Jak zwykle w monitorach Eizo nie obyło się bez rozbudowanego menu OSD oraz systemów poprawiających jakość obrazu. Zaawansowane funkcje umożliwiają regulację wzmocnienia, nasycenia i temperatury barwowej. Opcja Fine Contrast pozwala na wybór jednego z czterech trybów wyświetlania obrazu: Tekst, Film, Grafika oraz sRGB. Co ciekawe, różnym aplikacjom da się przypisać jeden z wyżej wymienionych trybów, który będzie się automatycznie aktywował w chwili uruchomienia wybranego programu.

W teście na jednolitość wyświetlanych kolorów M1700 prezentuje się bardzo dobrze. Przekłada się to na wierny i nasycony obraz podczas wyświetlania filmów DVD czy oglądania zdjęć. Nawet po przeskalowaniu nie tracimy zbyt wiele na jakości wyświetlanego obrazu. W ocenie końcowej Eizo FlexScan M1700 zdobył jedną z największych liczby punktów i zajął drugie miejsce w rankingu POWER.

Tuż za czołówką

Sercem ScenicView P17-2 jest matryca S-PVA, zapewniająca bardzo dobre odwzorowanie kolorów przy szerokich kątach widzenia. 178° w pionie i poziomie na pierwszy rzut oka jest zachowane. Uwagę zwraca bardzo duży kontrast monitora (1000:1). Regulacji podlegają kąt nachylenia ekranu oraz wysokość stopki. Wyświetlacz obraca się o kąt 90° (pivot). Do zestawu dołączono aplikację DisplayView, za pomocą której zmienia się ustawienia parametrów obrazu. Menu OSD jest bardzo dobrze pomyślane, przejrzyste i intuicyjne, dzięki czemu do poszczególnych opcji dociera się szybko i łatwo.

Podczas pracy monitor Fujitsu Siemens ScenicView P17-2 sprawował się bez zarzutu. Bardzo dobre kolory i wysoki kontrast dają wysokiej jakości ostry obraz w aplikacjach i podczas oglądania filmów DVD. W dynamicznych grach smużenie występuje, jednak jest ono prawie niezauważalne i zupełnie nie przeszkadza w rozgrywce.

„>” target=”_blank”>www.fujitsu-siemens.com.pl

Dane techniczne
ProduktAG Neovo AGM A-17SEizo FlexScan M1700Fujitsu Siemens ScenicView P17-2
Cena900 zł1695 zł1655 zł
Ocena ogólna (POWER)829794
Opłacalność (ECONO)1007471
Zaletybardzo dobre odwzorowanie kolorów, atrakcyjna cenaniewielkie smużenie, rozbudowane menu OSD, krótki czas reakcji, bardzo dobre parametry techniczne i możliwościniska luminancja koloru czarnego, bardzo dobre kolory, duże kąty widzenia ekranu, mnogość dołączonego oprogramowania
Wadywidoczne smużenie na ekranie podczas dynamicznych scen, brak złącza DVIwysoka cenawysoka cena
Nominalna rozdzielczość1280×1024 piksele1280×1024 piksele1280×1024 piksele
Przekątna ekranu17″17″17″
Typ matrycyTNTNS-PVA
Czas odpowiedzi matrycy12 ms8 ms14 ms
Kontrast500:1700:11000:1
Jasność (luminancja)300 cd/m2300 cd/m2280 cd/m2
Kąty widzenia ekranu (w pionie/poziomie)160/160°135/170°178/178°
Liczba złączy D-Sub/DVI1/01/11/1
Gwarancja36 miesięcy 60 miesięcy36 miesięcy
Dostawcawww.agneovo.plwww.eizo.pl
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.