Laser za grosze

Potrzebujesz małej, lekkiej i taniej drukarki laserowej? Sprawdź, czy Samsung ML-1610 jest urządzeniem, którego szukasz

Samsung ML-1610 to obecnie jedna z najtańszych monochromatycznych „laserówek” na rynku. Jej ekonomiczność widać już na pierwszy rzut oka – ML-1610 nie ma wyświetlacza, a panel składa się z dwóch diod LED i przycisku anulowania wydruku. Drukarka waży jedyne 5,5 kg, a do tego ma bardzo kompaktową obudowę, dzięki czemu postawimy ją nawet na małym biurku.

System podawania papieru składa się z tacki mieszczącej 150 kartek. Niestety, nie można jej całkowicie schować w urządzeniu i kiedy drukarka jest używana, tacka wystaje poza obrys obudowy. Sterownik zapewnia trzystopniową regulację jasności (wydruk normalny, jasny, ciemny), druk plakatu i kilku stron na jednej kartce. Do dyspozycji mamy też tryb oszczędzania tonera i opcję zapisywania ustawień. ML-1610 zamiast wskaźnika zużycia tonera ma licznik wydrukowanych stron. Kartridż składa się z kasety z tonerem oraz bębna i jest jedynym elementem podlegającym wymianie. Jego wydajność nie jest zbyt duża, ale to przecież drukarka przeznaczona dla użytkowników domowych.

Samsung ML-1610
Ocena ogólna (POWER): 67
Opłacalność (ECONO): 100
Nominalna prędkość drukowania: 16 str./min
Maksymalna rozdzielczość: 600×600 dpi
Maksymalne miesięczne obciążenie: 5000 str.
Wielkość pamięci (stand./maks.): 2/2 MB
Interfejs: USB 1.1
Języki opisu strony (tryby pracy): GDI
Wydajność kartridża z tonerem startowego/standardowego: 1000/2000 str.
Cena standardowego kartridża: 220 zł
Gwarancja: 24 miesiące
niska cena, niewielkie gabaryty i masa, praca w Linuksie
mała wydajność kartridża, brak wskaźnika zużycia tonera
Cena: 380 zł
www.samsung.pl

ML-1610 nieźle radzi sobie z prostymi zadaniami biurowymi, ale z uwagi na małą pamięć (tylko 2 MB) ma kłopoty z bardzo skomplikowanym dokumentami i nie potrafi precyzyjnie oddać drobnych szczegółów (tu przeszkadza mała rozdzielczość – 600 dpi).

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.