Let’s speak English!

Angielski z Cambridge kontynuuje najlepsze tradycje EuroPlus+. Stanowi nie tylko uzupełnienie tradycyjnych kursów z nauczycielem, ale może być traktowany jako interaktywny podręcznik do samodzielnej nauki. Program obejmuje poziomy od początkującego po średnio zaawansowany.       Nauczanie jest zorganizowane na zasadzie tradycyjnej lekcji: najpierw temat jest przedstawiany poprzez wyrażenia, dialogi bądź dłuższy tekst. Następnie różnego rodzaju ćwiczenia leksykalne, gramatyczne i składniowe, a na koniec test sprawdzający. Tradycyjnie lekcje zostały uporządkowane od zagadnień najprostszych po coraz trudniejsze. Zadań jest bardzo dużo i są one zróżnicowane. Zarówno przedstawiane w dialogach sytuacje, jak i problemy gramatyczne są ilustrowane animacjami. Szkoda tylko, że wszelkie wyjaśnienia gramatyczne są podawane wyłącznie po angielsku.

Jak przystało na program językowy, dźwięk odgrywa w nim ważną rolę. Mamy tu dużo czytanych tekstów, a słówka i wyrażenia w większości ćwiczeń i w słowniczkach są po kliknięciu odczytywane. Uczeń używający słuchawek z mikrofonem (dołączonych do zestawu) może nagrywać i odsłuchiwać własną wymowę, która dodatkowo będzie oceniana przez program.

Angielski z Cambridge Extra Edition
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 30 MB na dysku, karta sieciowa lub dial-up i protokół TCP/IP
pełny kurs kształcący bierną i czynną znajomość języka od poziomu początkującego po zaawansowany, zestaw słuchawkowy w pakiecie
wyjaśnienia gramatyczne po angielsku, konieczność instalowania protokołu TCP/IP i karty sieciowej
Cena: 399 zł
www.ydp.com.pl

Aplikacja daje uczącemu się dużą samodzielność, ale jednocześnie pilnuje jego systematyczności. Od czasu do czasu może on poddać się testowi sprawdzającemu, który oceni jego postępy. Na początku nauki ustalany jest plan zajęć, a program przypomina później o jego przestrzeganiu.

Dzięki bogatemu materiałowi językowemu, zawartemu na płytach, oraz swej wszechstronności Angielski z Cambridge może nawet zastąpić kurs w szkole językowej. Pod warunkiem oczywiście, że uczeń będzie się przykładał do nauki tak, jakby sprawdziany przeprowadzał wymagający nauczyciel, a nie własny komputer.

Więcej:bezcatnews