Kompletny projektor

Nowy projektor Acera - PD116PD jest tani, więc z ciekawości sprawdziliśmy, czy przypadkiem za niską ceną nie kryje się kiepska jakość. Nasze przypuszczenia były jednak błędne

Szukając dobrego i taniego projektora, powinniśmy zastanowić się nad zakupem modelu PD116PD firmy Acer. Będzie on bardzo dobrym uzupełnieniem kina domowego, a także niezbędnym narzędziem do prowadzenia prezentacji.

Projektor wyświetla obraz w formacie 4:3 w rozdzielczości SVGA (800×600 pikseli). W zależności od odległości rzutnika od ekranu (1,2-12 m) uzyskamy obraz o przekątnej od 24 do 300 cali. Działające urządzenie nie hałasuje zbytnio i na pewno nie będzie przeszkadzało osobom biorącym udział w przeprowadzanej prezentacji. W trybie normalnej pracy lampy poziom hałasu generowany przez układ chłodzący wynosi 31 dB, a po przełączeniu na tryb ekonomiczny – 27 dB. Przełączenie projektora w tryb ekonomiczny nie tylko wydłuża żywotność lampy (z 2000 do 3000 godzin), ale także zmniejsza pobór mocy urządzenia (w tym wypadku z 250 do 190 W).

Projektor komunikuje się z komputerem za pomocą złączy: D-Sub, DVI i USB. Jeśli zepniemy peceta z rzutnikiem przez port USB, to za pomocą przycisków na pilocie możemy zmieniać wyświetlane na ekranie slajdy prezentacji. Bardzo przydatny jest również wskaźnik laserowy wbudowany w pilota. W PD116PD zamontowano też dodatkowe wyjście D-Sub na zewnętrzny monitor. Do podłączenia projektora do odtwarzacza DVD służą złącza S-Video lub Composite.

Menu OSD urządzenia zostało tak zbudowane, aby użytkownik bez problemu znalazł i skorzystał z żądanej opcji. Z niestandardowych funkcji korekcji wyświetlanego obrazu wymienić należy możliwość regulacji balansu bieli.

Acer PD116PD
Ocena ogólna (POWER): 73
Opłacalność (ECONO): 100
Rozdzielczość nominalna: 800×600 pikseli
Typ czujnika (matrycy): DLP
Jasność: 2100 ANSI lumenów
Kontrast: 2000:1
Moc lampy: 200 W
Żywotność lampy (tryb normalny/econo): 2000/3000 godzin
Gwarancja na projektor: 24 miesiące
Gwarancja na żarówkę: 90 dni
Masa: 2,4 kg
bardzo dobre parametry, naturalne, żywe kolory na wyświetlanym obrazie, cicha praca, niewielka masa
nierównomierne oświetlenie ekranu
Cena: 3450 zł
www.acer.pl

Jedyną wadą, jaką zauważyłem podczas testu, było nierównomierne oświetlenie ekranu. Nie wpływa to jednak znacząco na jakość obrazu, jaki wyświetla PD116PD, która notabene jest bardzo dobra.

Po zakończeniu prezentacji urządzenie potrzebuje 60 sekund, aby wentylatory schłodziły lampę. Po tym czasie projektor można schować do eleganckiej, podręcznej torby, która została dołączona do testowanego urządzenia. Projektor waży tylko 2,4 kg, więc jest wygodny i poręczny w transporcie.

Bardzo dobre parametry PD116PD i wysoka jakość wyświetlanego obrazu, duża mobilność oraz stosunkowo niska cena sprawiły, że projektor Acera otrzymał wyróżnienie CHIP-Tip ECONO za najlepszy stosunek możliwości do ceny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.