Wierny obraz

Acronis True Image 9.0

True Image ułatwia rozwiązanie niemal wszystkich problemów z wykonywaniem kopii zapasowych wybranych plików i folderów, jak również całych dysków twardych i partycji. Tym samym zwiększa bezpieczeństwo danych zapisanych na niemal dowolnym napędzie w komputerze.

Pierwszy kontakt z programem może nieco rozczarować. W sporych rozmiarów pudełku znajdziemy jedynie nośnik, certyfikat autentyczności i licencję. Nie ma co szukać książeczki z dokładną instrukcją obsługi – elektroniczną wersję podręcznika umieszczono na płycie w plikach PDF i DOC. I mimo że aplikacja jest intuicyjna, a interfejs w języku polskim, przydałaby się choć informacja, gdzie szukać dokładnego opisu poszczególnych funkcji.

True Image 9.0 może wykonywać i przechowywać kopie zapasowe na niemal wszystkich napędach: lokalnych i sieciowych dyskach twardych lub urządzeniach przenośnych typu IDE, SCSI, Fire-Wire (IEEE-1394), USB (1.x i 2.0) i kartach PCMCIA, napędach CD-R/RW, DVD-RW, DVD+R/RW oraz dyskach magnetooptycznych (Iomega Zip i Jaz). Z przeprowadzeniem procesu tworzenia lub odzyskania obrazu nikt nie powinien mieć kłopotu. Czytelne instrukcje kreatora wykonywane krok po kroku gwarantują sukces. Wskazujemy położenie pliku obrazu, określamy poziom kompresji, dodajemy opis i gotowe. W razie potrzeby możemy skorzystać z automatycznego podziału obrazu na mniejsze części, a także podczas przywracania modyfikować położenie, rozmiar oraz inne parametry partycji.

Acronis True Image 9.0
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 30 MB na dysku
obsługa systemu plików FAT 16, FAT 32, NTFS, ext2, ext3, ReiserFS, wykonywanie kopii pełnych, przyrostowych i różnicowych, obszar przechowywania obrazów Acronis Secure Zone, klonowanie i narzędzia dodawania dysków
Cena: ok. 180 zł
www.arpex.pl

Nowościami w True Image 9.0 są możliwość tworzenia obrazów plików i folderów przy użyciu filtrów oraz wykonywanie obrazów różnicowych. W obecnej wersji mamy więc do wyboru tworzenie trzech typów kopii: pełnej, przyrostowej i wspomnianej różnicowej. Sposób wykonania ostatniej z wymienionych polega na zapisywaniu wyłącznie zmodyfikowanych sektorów w stosunku do pierwszego utworzonego archiwum. Metoda przyrostowa polega z kolei na dodawaniu nowych elementów do ostatniej wykonanej kopii dysku. W programie zmodyfikowano także nieco interfejs oraz zwiększono i tak już bardzo dobrą wydajność.

Użytkownicy ósmej wersji aplikacji nie muszą się spieszyć z uaktualnianiem i powinni odczekać do kolejnej premiery. Dla osób, które nie mają tego typu narzędzia i planują zakup, Acronis True Image 9.0 będzie natomiast strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że jest tańszy od swego głównego rywala Norton Ghosta o około 50 zł.

Więcej:bezcatnews