Harta nie dogonisz

Seria X-7 A4Techa zmieniła obraz jej producenta w oczach graczy i to nawet tych bardzo wymagających. Czy zastosowanie w nowym modelu X-750F laserowej technologii potwierdzi dobrą renomę całej rodziny?

Mysz z podrasowaną optyką

Niby taka sama, a jednak inna – nowa mysz z serii X-7 A4Techa po raz kolejny nie zawodzi oczekiwań. Pod maską modelu X-750 kryje się bowiem laserowy sensor ANDS-6010 sprawdzony w takich konstrukcjach, jak Logitech G5/G7 czy Razer Copperhead. W X-750F jest on jednak podkręcony i podrasowany, oferuje bowiem 2500 punktów rozdzielczości – o 500 więcej, niż przewiduje specyfikacja. Podrasowanie wcale nie pogarsza jego możliwości odwzorowania trajektorii ruchu, a wręcz przeciwnie – możliwa staje się bezproblemowa praca w trybie tzw. low sense, przy niemal całkowitym braku akceleracji wstecznej. Sensor działa z większością podstawowych podkładek – to drugi jego plus.

A4Tech X-750F
Rozdzielczość: 600-2500 cpi
Sensor: ANDS-6010
Częstotliwość raportowania: 125 Hz
Liczba przycisków: 6 (w tym rolka jednokierunkowa)
Kabel: 180 cm
Masa: 115 g
Gwarancja: 24 miesiące
wysoka rozdzielczość, stabilna, dobrze wyważona konstrukcja, prawie zupełny brak akceleracji wstecznej, rozbudowany sterownik, unikatowy przycisk podwójnego strzału, duża szybkość i dobre odwzorowanie ruchu
niska jakość „chromowanych” elementów obudowy, nie najlepsza praca bocznych przycisków, zbyt śliska powierzchnia obudowy
Cena: 80 zł
www.extreme-pc.pl

Poza laserową technologią reszta zmian w stosunku do poprzednich modeli to w zasadzie kosmetyka. Jedynie od strony „podwozia” można zauważyć „ubytek” dwóch ślizgaczy – jest ich teraz standardowo cztery. To dobrze, bo ich nadmiar w poprzedniej wersji wpływał negatywnie na stabilność konstrukcji.

Podsumowując, trzeba jeszcze raz podkreślić dopracowanie optyki sensora myszy, która przyniesie radość nie tylko ze względu na swoją niezawodność i możliwości, ale również całkiem niską cenę urządzenia.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.