Po wpisaniu do Google frazy Flash Player, na pierwszym miejscu ujrzymy sponsorowany link prowadzący do zainfekowanej wersji wtyczki

Cyberprzestępcy reklamują wirusy

Fałszywa aktualizacja Adobe Flash Player 10

Firma Adobe opublikowała kilka dni temu dziesiątą wersję swojego Flash Playera. Najnowsza wersja programu chroni m.in. przed niektórymi formami tzw. clickjackingu (wykorzystywanie luk wykrytych w przeglądarkach internetowych i oprogramowaniu serwerowym umożliwiające cyberprzestępcy przygotowanie linka prawie niewidocznego lub widocznego bardzo krótko i podsunięcie zamiast prawidłowego odnośnika). Internautów, którzy chcąc skorzystać z tej wersji programu będą jej szukać poprzez wyszukiwarki, może spotkać niemiła niespodzianka.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej frazy „flash player” na pierwszych miejscach może pojawić się link reklamowy do sfałszowanej strony z plikiem do pobrania, który w rzeczywistości jest wirusem z rodziny Win32:Agent. Zarówno firma G DATA Software, jak i redakcja CHIP-a stanowczo rekomenduje pobieranie aktualizacji z oficjalnych stron producentów programów.