Cyberprzestępcy reklamują wirusy

Cyberprzestępcy wykupują reklamy dla stron ze szkodliwym oprogramowaniem, aby zwiększyć ich skuteczność. G DATA Software ostrzega przed fałszywą, zainfekowaną aktualizacją popularnego programu Adobe Flash Player.

Firma Adobe opublikowała kilka dni temu dziesiątą wersję swojego Flash Playera. Najnowsza wersja programu chroni m.in. przed niektórymi formami tzw. clickjackingu (wykorzystywanie luk wykrytych w przeglądarkach internetowych i oprogramowaniu serwerowym umożliwiające cyberprzestępcy przygotowanie linka prawie niewidocznego lub widocznego bardzo krótko i podsunięcie zamiast prawidłowego odnośnika). Internautów, którzy chcąc skorzystać z tej wersji programu będą jej szukać poprzez wyszukiwarki, może spotkać niemiła niespodzianka.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej frazy „flash player” na pierwszych miejscach może pojawić się link reklamowy do sfałszowanej strony z plikiem do pobrania, który w rzeczywistości jest wirusem z rodziny Win32:Agent. Zarówno firma G DATA Software, jak i redakcja CHIP-a stanowczo rekomenduje pobieranie aktualizacji z oficjalnych stron producentów programów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.