The Cristian Science Monitor

Dziennik o światowym zasięgu przenosi się do Internetu, mówi się o końcu prasy drukowanej

Christian Science Monitor, jako pierwsza ogólnoamerykańska gazeta, przeniesie się całkowicie do Internetu. Powód? Coraz mniej ludzi interesuje prasa na papierze.

Gannet, wydawca gazety Christian Science Monitor, zdecydował się na przeniesienie tego wydawnictwa w całości do cyberprzestrzeni. Jak tłumaczą władze wydawnictwa, coraz ciężej sprzedać nakład dziennika. Christian Science Monitor to dziennik amerykański o zasięgu międzynarodowym. Założony zostal w 1908 roku w Bostonie przez Mary Baker Eddy, założycielkę Church of Christ, Scientist (antytrynitarny kościół protestancki). Gazeta opiera się przede wszystkim na doniesieniach własnych reporterów w biurach w 11 krajach. Jest pismem opiniotwórczym w sprawach międzynarodowych. Nakład wynosił około 100 000. egzemplarzy. Pomimo nazwy dziennik nie jest gazetą o nastawieniu religijnym i nie próbuje bezpośrednio propagować doktryn wiary Christian Science.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.