Gmail - ulubiona skrzynka pocztowa setek tysięcy internautów

Google ujawnia IP swojego użytkownika

Holenderskie biuro Google'a zgodziło się przekazać dane personalne i IP użytkownika korzystającego z Gmaila. Tym samym firma złamała obietnicę, jaką dała swoim użytkownikom.

W holenderskiej firmie iMerge wybuchł skandal. Były administrator sieci, przed swoim odejściem, stworzył znaną tylko sobie regułę systemową przekazywania emaili na zewnętrzny adres pocztowy. Wiele rozmów biznesowych, a także intymnych, trafiło na skrzynkę Gmaila.

Gmail w żaden sposób nie doczepia adresu IP do nagłówka wiadomości pocztowej. Dlatego też firma iMerge nie miała żadnych podstaw prawnych do oskarżenia mściwego pracownika. Tu z pomocą przyszło… kierownictwo Google.

Właściciel Gmaila bez wahania przystał na żądanie holenderskiego sądu, mimo, iż firma niejednokrotnie się zarzekała, że pod żadnym pozorem nie naruszy prywatności swoich użytkowników. Marketingowe hasła bledną przy wymogach prawnych i należy o tym pamiętać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.