Silverlight - najpoważniejszy konkurent dla Adobe Flash

Konkurent Flasha powraca w nowej wersji

Microsoft zaprezentował ostateczną wersję drugiej edycji Silverlight, czyli dodatku pozwalającego na prezentowanie multimedialnych treści w oknie przeglądarki.

Microsoft Silverlight to technologia konkurująca z Adobe Flash. Podobnie jak jego rywal, pozwala na umieszczanie filmów, muzyki, gier i innych multimedialnych aplikacji na stronach internetowych. Dziś ukazał się jego następca.

Silverlight 2 obsługuje przeglądarki Firefox, Chrome, Safari i Windows Internet Explorer. Na razie nie jest zbyt popularną platformą, ale powoli to się zmienia. Według Microsoftu, w niektórych gałęziach rynku Silverlight odebrał już palmę pierwszeństwa Flaszowi. Co więcej, „srebrne światło” będzie domyślnie zaimplementowane w telefonach Nokii i wszystkich palmofonach działających pod kontrolą Windows Mobile.

Microsoft Silverlight 2 można pobrać pod tym adresem. Zalecamy jednak cierpliwość i skorzystanie z usługi Windows Update, by w bezpieczny i czysty sposób zainstalować nową wersję wtyczki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.