Nowa karta graficzna nie radzi sobie z grami

Mieliśmy już dosyć zacinających się wyścigów samochodowych na naszym nie najnowszym komputerze z procesorem Core 2 Duo oraz zintegrowaną kartą graficzną, dlatego kupiliśmy kartę graficzną ze średniej półki, np. Nvidia GeForce 9600 GT z gigabajtem pamięci. Jednak po wymianie karty poprawy w grach nie widać. Gorzej, wydaje się, że teraz gry zacinają się jeszcze bardziej.

Prawdopodobnie zapomnieliśmy podłączyć zewnętrzne zasilanie karty graficznej. W przeciwieństwie do zintegrowanych kart graficznych karta PCI Express wymaga zastosowania dodatkowego źródła zasilania, zanim będzie działać z pełną mocą. Współczesne zasilacze są wyposażone w przeznaczoną do tego celu dodatkową wtyczkę zasilania PCI Express. Bez dodatkowego zasilania karta pracuje w trybie oszczędnym. Jeżeli zasilacz wtyczki nie ma, do karty graficznej powinien być dołączony odpowiedni adapter umożliwiający wykorzystanie czterożyłowej wtyczki zasilania napędów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.