Odblokowanie wyświetlania stron internetowych na pełnym ekranie

Z nieznanej przyczyny nagle okazuje się, że polecenie »Widok | Pełny ekran« jest oznaczone na szaro i nie działa. Również naciśnięcie klawisza [F11] nie powoduje oczekiwanej zmiany trybu wyświetlania. To irytujące, gdyż widok pełnoekranowy, bez listwy menu, wykorzystujemy do uzyskiwania bardziej przejrzystego widoku stron internetowych.

TIP Przyczyną problemu jest blokada w Rejestrze, którą przypadkowo mogliśmy włączyć, posługując się narzędziem do tuningu systemu operacyjnego. By to naprawić, wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit«, po czym klikamy przycisk »OK«. W Edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer«. Jeżeli klucz nie istnieje, po prostu go tworzymy. W podkluczu »Restrictions« odnajdujemy wartość DWORD »NoTheaterMode«. W celu zniesienia blokady zmieniamy wartość wpisu z »1« na »0« lub usuwamy wpis, wybierając polecenie »Edycja | Usuń«. Obligatoryjne zapytanie dotyczące bezpieczeństwa zbywamy, klikając przycisk »Tak«. Poza tym sprawdzamy, czy klucz o tej samej nazwie nie istnieje w kluczu »HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Restrictions«. Usuwamy bądź zmieniamy również ten wpis, po czym zamykamy Edytor Rejestru. Blokada powinna zostać zniesiona po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.