Odblokowanie wyświetlania stron internetowych na pełnym ekranie

Z nieznanej przyczyny nagle okazuje się, że polecenie »Widok | Pełny ekran« jest oznaczone na szaro i nie działa. Również naciśnięcie klawisza [F11] nie powoduje oczekiwanej zmiany trybu wyświetlania. To irytujące, gdyż widok pełnoekranowy, bez listwy menu, wykorzystujemy do uzyskiwania bardziej przejrzystego widoku stron internetowych.

TIP Przyczyną problemu jest blokada w Rejestrze, którą przypadkowo mogliśmy włączyć, posługując się narzędziem do tuningu systemu operacyjnego. By to naprawić, wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit«, po czym klikamy przycisk »OK«. W Edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer«. Jeżeli klucz nie istnieje, po prostu go tworzymy. W podkluczu »Restrictions« odnajdujemy wartość DWORD »NoTheaterMode«. W celu zniesienia blokady zmieniamy wartość wpisu z »1« na »0« lub usuwamy wpis, wybierając polecenie »Edycja | Usuń«. Obligatoryjne zapytanie dotyczące bezpieczeństwa zbywamy, klikając przycisk »Tak«. Poza tym sprawdzamy, czy klucz o tej samej nazwie nie istnieje w kluczu »HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Restrictions«. Usuwamy bądź zmieniamy również ten wpis, po czym zamykamy Edytor Rejestru. Blokada powinna zostać zniesiona po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.