Centrum sterowania W tym pliku są zapisane ustawienia dotyczące między innymi rozmiaru okna przeglądarki. Gdy plik ulegnie uszkodzeniu, Firefox przejawia objawy zapominalstwa

Odtworzenie zapomnianych ustawień na pasku ikon

Od niedawna, po ponownym uruchomieniu przeglądarka zapomina ustawień dotyczących pasków ikon oraz rozmiarów okien. Nigdzie nie potrafimy znaleźć opcji odpowiedzialnej za zmianę zachowania.

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ plik »localstore.rdf« w folderze naszego profilu. Przyczyną może być na przykład aktualizacja przeglądarki. Ustawienia użytkownika są zapisane w formacie XML.

W celu naprawy musimy powyższy plik usunąć, tak aby przeglądarka Firefox mogła automatycznie ponownie taki utworzyć. Najpierw zamykamy przeglądarkę, następnie przechodzimy w Eksploratorze do naszego folderu z profilem. W tym celu wpisujemy w Pasku adresu »%appdata%«, następnie naciskamy klawisz [Enter].

Teraz przechodzimy do podfolderu »MozillaFirefoxProfiles«, następnie do folderu interesującego nas profilu. Po stworzeniu kopii bezpieczeństwa pliku »localstore.rdf« usuwamy oryginał. Nie nadpisujmy jednak pliku »localstore-safe.rdf« – nie jest to stara kopia bezpieczeństwa, ale plik niezbędny do działania przeglądarki w trybie awaryjnym. Po kolejnym uruchomieniu przeglądarki Firefox będziemy zmuszeni ponownie ustawić kilka opcji, jednak te będą już obowiązywać przez cały czas.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.