Godzina po godzinie Skrót ».LOG« spowoduje, że Notatnik automatycznie wstawi do pliku aktualną datę oraz godzinę.

Prowadzenie dziennika wykonanych czynności przy pomocy narzędzi systemowych

Podczas pracy często tworzymy notatki dotyczące spotkań lub wykonanych telefonów. W celu lepszego udokumentowania przebiegu dnia dopisujemy obok każdego nowego wpisu godzinę wraz z datą. Jest to żmudna praca, podczas której mogą zdarzyć się pomyłki. Musi istnieć prostszy sposób.
Windows XP, Windows Vista

Istnieje. Nie potrzebujemy nawet specjalnego oprogramowania. Wykorzystamy systemowy edytor tekstu Notatnik, który potrafi automatycznie wstawić do wpisów aktualną datę oraz dokładną godzinę. Jak to zrobić?

Edytor uruchamiamy w Windows XP oraz Vista, wybierając polecenie »Start | Wszystkie programy | Akcesoria | Notatnik«. Następnie wpisujemy w pierwszym wierszu ciąg znaków ».LOG«. Zwróćmy przy tym uwagę, by wpis zawierał kropkę na początku oraz żeby użyte zostały wielkie litery. Plik zapisujemy pod dowolną nazwą, na przykład »DZIENNIK.TXT«, po czym zamykamy Notatnik.

Aby mieć szybki dostęp do dziennika, tworzymy na pulpicie, w menu Start bądź na Pasku szybkiego uruchamiania skrót do pliku. Po otwarciu pliku edytor tekstu automatycznie wstawi na końcu naszego tekstu wolny wiersz oraz wiersz z aktualną datą i godziną. Teraz pozostaje nam już tylko wpisać notatkę za wstawionymi wierszami lub poniżej nich. Następnie zapisujemy i zamykamy plik.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.